Վեդի մասնաճյուղի բացումը - 10-ը հունիսի, 2011
ՖԻՆՔԱ-ն Հայաստանում համալրել է իր մասնաճյուղային ցանցը ևս մեկով (14-րդը ՀՀ Հանրապետությունում), և 2011 թվականի հունիսի 10-ին տեղի ունեցավ «ՖԻՆՔԱ» Վեդի մասնաճյուղի բացման հանդիսավոր արարողությունը՝ ք.Վեդի, Արարատյան 54/6 հասցեով: Մասնաճյուղի բացումը նպատակաուղղված է տվյալ տարածաշրջանի բնակչության և տնտեսվարող սուբյեկտների բարձրորակ ֆինանսական ծառայությունների նկատմամբ պահանջարկի բավարարմանը` հաշվի առնելով նոր հաճախորդների ներգրավման և ՖԻՆՔԱ-ի գործառնությունների ընդլայնման հնարավորությունները:
Բացման արարողությանը ներկա էին պատվավոր հյուրեր տեղական ինքնակառավարման մարմիններից, «ՖԻՆՔԱ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ գլխամասային գրասենյակից և մասնաճյուղերից և Վեդի քաղաքի քաղաքապետը: Նոր գրասենյակը օրհնեց Արարատըան հայրապետական թեմի Վեդիի Հոգևոր Հովիվ Տեր քահանա Մալխասյան և շնորհավորեց աշխատակիցներին նոր տնամուտի կապակցությամբ:
Բացման արարողությանը հաջորդեց մամլո ասուլիսը, որին հրավիրված լրատվական գործակալություններին հարցզրույց տվեցին ՖԻՆՔԱ ՈՒՎԿ ՓԲԸ Գլխավոր տնօրենը և այլ ղեկավարներ:
Վեդիի նորաբանց մասնաճյուղը իր գործունեությունը ծավալելու է «ՖԻՆՔԱ» Ինթերնեյշնլի բրենդի կողմից հաստատված միջազգային ստանդարտներին համապատասխան, բարձրակարգ ծառայությունների մատուցման համար անհրաժեշտ ժամանակակից սարքավորումներով հագեցած շենքում՝ հաճախորդների արդյունավեր սպասարկման հիմքում ունենալով որակյալ աշխատակազմ:

Vedi Branch Opening - June 10, 2011
FINCA Armenia has fulfilled its affiliate network with another new Branch (14th in the Republic of Armenia) and on June 10, 2011 was the official opening ceremony of “FINCA” UCO CJSC Vedi Branch, located at the address: RA, Vedi, str. Araratyan 54/6. Branch opening is aiming at meeting the demands of the region population and businesses to high quality financial services and attract new clients in the view of FINCA's operations, expansion opportunities.
Among the invited persons of the opening ceremony were honorable guests from local financial institutions, mayor of Vedi, representatives from FINCA UCO CJSC Head Office and branches. The new office was blessed by the regional Holy Father of the Armenian Apostolic Church.
Afterwards, a press conference was held where FINCA UCO CJSC Management gave an interview to news agencies.
Vedi new Branch will operate in conformity with FINCA Global Brand Center standards, in an office equipped with modern technologies ensuring high quality service, meanwhile having professional staff in the Branch.