Մալաթիա մասնաճյուղի բացումը - 9-ը դեկտեբերի, 2011
2011թ. Դեկտեմբերի 9-ին Երևան քաղաքի Րաֆֆու 29/3 հասցեում բացվեց ՖԻՆՔԱ Ունիվերսալ վարկային կազմակերպության «Մալաթիա» մասնաճյուղը: Վերջինս ՖԻՆՔԱ ՈւՎԿ ՓԲԸ արդեն 3-րդ նորաբաց մասնաճյուղն է Երևան քաղաքում և 23-րդը Հանրապետությունում: Ընկերությունն անընդմեջ ընդլայնում է իր մասնաճյուղերի ցանցը Հանրապետության ողջ տարածքում, որով հասանելի է դարձնում իր ծառայությունները բնակչության համեմատաբար լայն մասսաներին:
Բացման արարողությանը ներկա էին պատվավոր հյուրեր ինչպիսիք են՝ ՀՀ Կենտրոնական Բանկի Խորհրդի անդամ Արմենակ Դարբինյանը, Ղեկավարներ ՀՀ ֆինանսական կազմակերպություններից, «ՖԻՆՔԱ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ Ղեկավարներ և այլոք: Մասնաճյուղը լիովին վերանորոգված է, հագեցված ժամանակակից տեխնիկայով, ուր յուրաքանչյուր այցելու սպասված հաճախորդ է, ում պատրաստ են սպասարկել առավելագույնս արագ և որակլյալ:
Արմենակ Դարբինյանի խոսքերով «ՖԻՆՔԱ»-ն, ընդլայնելով իր ծառայությունները, կարող է նպաստել այն ռեսուրսների մատչելիությանը, որը ՖԻՆՔԱ-ն տրամադրում է իր հաճախորդներին:
Հայաստանի տնտեսության զարգացման գործում վարկային կազմակերպությունների դերն անգնահատելի է, քանի որ ուղղված է երկրում փոքր և միջին բիզնեսի զարգացմանը:
Ինչպես նշեց «ՖԻՆՔԱ» Գլխավոր տնօրեն Երվանդ Բարսեղյանը, փոքր և միջին բիզնեսն ունի լուրջ զարգացման մեծ հնարավորություն, և, բացելով ևս մեկ մասնաճյուղ մայրաքաղաքում, նույնպես կնպաստի այս փուլի զարգացմանը:

Malatia Branch Opening - December 09, 2011
On December 9, 2011 was the official opening ceremony of FINCA Armenia "Malatia" branch in Yerevan, at str. Raffi 29/3. This newly opened branch is the 3-rd in Yerevan city and 23-third one in the Republic of Armenia. FINCA is expanding its network of branches throughout Armenia continuously, which makes its services available in the relatively wide areas.
The opening ceremony was attended by honorable guests, namely Armenak Darbinyan- Board Member of the Central Bank of Armenia, Managers of financial institutions of Armenia, "FINCA" UCO CJSC Management and others.
The branch is fully renovated, equipped with modern technology, wherein every visitor is an expected customer.
According to Armenak Darbinyans, “FINCA” is expanding its services to promote accessibility of the resources provided to its clients by FINCA.
The role of credit institutions in the economic development of Armenia is invaluable as it is aimed at the expansion of small and medium business development.
As it was stated by FINCA Armenia General Director Yervand Barseghyan, the sector of small and medium business displays great development opportunities, and opening of another branch in the capital will be a significant contribution in the development of the sector.