ՖԻՆՔԱ-ում ամենասպասված ու ամենաուրախ իրադարձություններից մեկը Երեխաների պաշտպանության օրն է: Այս տարի նույնպես, ամենամյա ավանդույթի համաձայն, ՖԻՆՔԱ-ի աշխատակիցների երեխաների համար պատրաստել էինք անակնկալ միջոցառումներ:
Հունիսի 1-ին Երևանի պետական խամաճիկների թատրոնը ՖԻՆՔԱ-ում էր: Գլխամասային գրասենյակի գլխավոր հանդիպումների սենյակը, որտեղ սովորաբար տեղի են ունենում կազմակերպության ամենակարևոր հանդիպումներն ու քննարկումները, մեկ օրով վերածվել էր թատրոնի: Օրվա գլխավոր հյուրերը՝ մեր աշխատակիցների երեխաները, մեծ հետաքրքրությամբ ու հրճվանքով դիտեցին «Հենզելն ու Գրետելը» ինտերակտիվ ներկայացումը: Իսկ միջոցառման ավարտից հետո վազվզեցին գրասենյակի միջանցքներով ու իրենց խինդ ու ծիծաղով լցրին բոլորիս աշխատանքային օրը:
Մասնաճյուղերի աշխատակիցների երեխաներն այցելեցին մասնաճյուղեր և հաճելի օր անցկացրին իրենց ծնողների աշխատավայրում՝ մի քանի ժամով մասնաճյուղի առօրյան դարձնելով հրճվալից ու աղմկոտ:

Children’s Day is one of the most anticipated and fun events at FINCA Armenia. It’s an annual tradition full of surprises and fun activities.
This time around, we decided to surprise the children of FINCA Armenia staff right here in our headquarters. To their delight, the main meeting room, where all the important decisions are made and all the serious matters are discussed, was turned into a theater for a day. The children watched a fourth-wall-breaking interactive modification of Hansel and Gretel by the Yerevan State Marionettes Theater. After the play, they ran around the office and filled our work day with laughter and joy.
The children of our branch staff had the opportunity to visit their parents’ workplace and made the daily operations of the branch noisier and a lot more fun.